Ви є тут

Зверніть увагу

10 Жовтень 2016 - 9:54

У Києві спрощено процедуру отримання польського шенгену

З початку жовтня у Києві стартував пілотний проект спрощеної процедури реєстрації та отримання шенгенської візи українцями для поїздок у Польщу.

Про це повідомляє у Facebook Департамент консульської служби МЗС України.

«Заявник, який планує оформити шенгенську візу до Польщі, має звернутися із закордонним паспортом до відділення Банку Ідея або КредоБанку та здійснити передоплату для себе та, у разі необхідності, членів своєї родини (до чотирьох осіб). Під час передоплати заявник вибирає тип візи і повідомляє контактний номер свого телефону», – пояснюють у МЗС.

Після здійснення передоплати сервісного збору та отримання банківського коду PTN заявнику протягом 5 днів зателефонує оператор колл-центру з 9:00 до 21:00 з понеділка по суботу (крім вихідних днів) і запропонує дату подачі документів. Якщо запропонована дата не є прийнятною для заявника, наступна автоматично обрана системою дата буде вдруге запропонована заявнику оператором в телефонному режимі.

Спрощений варіант реєстрації на подачу візових документів до Польщі діятиме лише у Пунктах прийому візових анкет (#ППВА) в Києві.

«Нововведення має суттєво скоротити процес подачі документів на польську візу, убезпечити систему від хакерських атак і спрямовано обмежити діяльність незаконних візових посередників», – зазначають у МЗС.

Якщо система виявиться ефективною, її запровадять також у візових центрах і консульських установах Польщі у Львові, Луцьку, Харкові, Одесі.