Ви є тут

Зброю-добровільно

18 Жовтень 2016 - 14:03

На Волині триває місячник добровільної здачі зброї

Протягом тижня добровільного місячника здачі зброї до територіальних органів поліції мешканці краю добровільно здали 17 одиниць гладкоствольної зброї, 2 – нарізної зброї армійських зразків. Окрім цього, волиняни добровільно здали 51 міну, 3 снаряди та 1 гранату.

Про це повідомляє прес-служба волинської поліції.

Нагадуємо, що за порушення законодавства у сфері обігу зброї передбачена адміністративна й кримінальна відповідальність. Однак, осіб, котрі добровільно здадуть незареєстровану зброю, звільняють від кримінальної та адміністративної відповідальності.

Стаття 263 Кримінального кодексу України (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами та вибуховими речовинами) передбачає позбавлення волі на строк від 3 до 7 років. Що ж стосується гладкоствольної мисливської зброї, то тут передбачена адміністративна відповідальність за ст. 190 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Кримінальна відповідальність настає й у разі виявлення незареєстрованої холодної зброї (кинджалів, фінських ножів, кастетів тощо) – ч. 2 ст. 263 Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі до 3 років. Якщо ви маєте незареєстровану вогнепальну зброю, слід звернутися з відповідною заявою в поліцію. Працівники дозвільної системи нададуть вам кваліфіковану консультацію, а також у випадку необхідності допоможуть легалізувати зброю.

Місячник добровільної здачі зброї триватиме до 31 жовтня 2016 року. Для отримання детальнішої інформації необхідно звертатись до найближчого відділу поліції або в Управління превентивної діяльності ГУНП у Волинській області.