Ви є тут

Запрошуємо до дискусії

30 Серпень 2016 - 13:49

В нашій області продовжуюься і  далі реформи в галузі медицини .  Як повідомили ЗМІ   у Волинській  області  хочуть створити  чотири госпітальні  округи.  Про це йшлося  під час оперативної наради в облдержадміністрації нещодавно.

Начальник управління охорони здоров’я Ігор Ващенюк розповів, що наразі в первинній ланці медицини пріоритетним визначили розвиток сімейної медицини. Наразі   найбільша проблема   – оптимізація мережі лікувальних закладів.  Нині на Волині – 77 ліжок на десять тисяч населення. Натомість уряд вимагає скорочення цього показника до шістдесяти ліжок. Варто зауважити, що кілька лікарень на Волині (Ковельське ТМО,  Локачинська та Рожищенська райлікарні) вже зменшили кількість ліжок.

Отож,  на часі   обговорення  питання створення госпітальних центрів.  «Наголошую, це тільки обговорення», – підкреслив він. Як стало відомо  йдеться про чотири госпітальні округи – Камінь-Каширський, Ковельський, Луцький та Нововолинський. Часова доступність до центральних медзакладів повинна бути не більш, як шістдесят хвилин.

Очільник волинських медиків підкреслив: “це не значить, що закриють районні лікарні. Є планове лікування, яке може проводитися у цих закладах. Поки що  йдеться тільки про екстрені випадки, в яких допомогу повинні надавати кваліфіковані лікарі.

Ми всі потребуємо допомоги кваліфікованих медиків і обладнаних мед закладів.   Яка нині вимальовується   картина  пересвідчуєшся  щоразу, коли переступаєш лікарняний поріг.

Отож дискусії тривають.   Міркування начальника управління охорони здоровя   Ігоря Ващенюка  поділяє і голова Волинської облдержадміністрації Володимир Гунчик. Він наголосив, що хірург, який робить десять операцій на квартал, не може називатися кваліфікованим фахівцем, а тому немає сенсу утримувати незаповнені ліжка в районних медзакладах.  Краще створити сучасні медичні центри,  до яких скеровуватимуть пацієнтів зі складними випадками.

Запрошуємо вас, шановні відвідувачі порталу, висловлювати своє бачення  реформ у медицині. Ваши листи опублікуємо обов’язково. Наша електронна адреса: k-kashrad@ukr.net