Ви є тут

Ювілей Будинку школяра

17 Листопад 2016 - 11:43

            Шановні жителі району       

 З року в рік БДЮТ наповнюється голосами дітей, які поспішають на зустріч з прекрасним. Навчання тут викликає позитивні емоції, вихованців оцінюють відповідно здобутків і будь-яка творча діяльність приносить успіх.

БДЮТ – це місце, де дають відповіді на питання, які викликають інтерес, де вчать головного предмета, що зветься життя. Тільки тут кожна дитина має унікальну можливість розвиватися, самореалізовуватися і зберегти в собі таке ще маленьке, але по-дитячому велике «Я».

60 років. За ними стоять праця великої кількості людей, яка переростає у  безупинний творчий процес, тісну взаємодію наставника і вихованця, вчителя і учня.

Сьогодні у нас своя історія, свої традиції.

БДЮТ – комплексний позашкільний навчальний заклад, де учні можуть знайти справу до душі і мають можливість займатися в гуртках за такими напрямками:

  • еколого-натуралістичний;
  • декоративно-ужитковий;
  • соціально-реабілітаційний;
  • краєзнавчий.

Для занять створені такі творчі об’єднання як студія образотворчого мистецтва, співу, театри – де дітей навчають сценічній культурі та вмінню ставити лялькові вистави. В майстерні умілих діти вчаться виготовляти сувеніри з бісеру, природного матеріалу, шкіри і тканини, вишивати, створювати прекрасні вироби, володіючи спицями та гачком.

Діє районний клуб «Творча особистість», де можуть зустрітись, поспілкуватись, показати свої здібності і проявити талант юні поети, художники, вокалісти, ерудити, діти, які небайдужі до театрального мистецтва та народних ремесел. Тут діти одержують цінні поради від майстрів своєї справи – відомих людей району й області. Серед присутніх у клубі – лікарі і вчителі, які пишуть вірші та малюють картини, економісти і бухгалтери, які займаються писанкарством, виготовленням іграшок.

До роботи гуртків долучаємо учнів міських шкіл, с. Раків Ліс та Підцир’я. По можливості залучаємо до роботи і дошкільнят. Кілька років на базі ДНЗ №2 міста працював гурток «Природа через призму англійської мови».

У закладі працює 17 педагогічних працівників, з них 15 – основні, 2 – сумісники. Залучаємо до роботи не лише працівників освіти, а й працівників культури.

14 педагогів мають вищу освіту,  3 – молодших спеціалісти.

Щороку наш колектив поповнюють молоді спеціалісти, серед яких є уже наші випускники.

Педагоги у нас творчі, бо добре знають, що творчу особистість може виховати лише творчий вчитель. Сьогодні вони не тільки переймають досвід передовий педагогів, а й діляться своїм, беруть участь у Всеукраїнському конкурсі працівників позашкільних установ «Джерело творчості»

Тому щороку на святі вшанування вчительської праці відзначають і наших педагогів, які підготували переможців обласних та Всеукраїнських конкурсів.

Одними з пріоритетних завдань нашого закладу є виявлення, розвиток і підтримка обдарованих дітей.

Сьогодні ми гордимося нашими вихованцями: Вікторією Тимошик, Зоряною Смітюх, Вікторією Корнелюк, Оленою Гаталюк, Дмитром Решетовським, які є неодноразовими переможцями обласних конкурсів з образотворчого мистецтва, Даринкою Гарбарчук – переможницею обласного конкурсу «Срібні дзвіночки», Ангеліною Деркач, неодноразовою переможницею Всеукраїнських конкурсів (Керівник Пась М. А.)

Щорічно наші вихованці здобувають перемоги у обласних конкурсах : «Рятівник очима дітей», «Уроки казки», «Новорічний подарунок». Керівниками переможців є Пасевич О. П., Горохівська Н. С., Панасюк Т. В., Хомик С. П., Антонюк І. В., Бірук Л. М. А ще наші гуртківці є  дипломантами Всеукраїнського конкурсу «Світ моїх прав».

Сьогодні БДЮТ виступає ініціатором різних творчих проектів. Педагоги мають великий досвід з проведення фестивалів, конкурсів, виставок, традиційних свят. Проведення їх дало можливість відкрити:

Володаря гран-прі конкурсу «Крок до зірок» Василя Палюха,

Переможців Всеукраїнського конкурсу юних гумористів «Посміхнемось щиро Вишні» – Максима Перепилиці та Богдана Мельничука, обласного етапу цього ж конкурсу Івана Кічука та Іллю Пилипчука.

 Переможців Всеукраїнського конкурсу читців творів Шевченка – Романа Клімарчука та неодноразових переможців обласних конкурсів театральних колективів – колектив «Мельпомена» НВК №2.

Переможця обласного, Всеукраїнського та Міжнародних конкурсів – фольклорний гурт «Берегиня». Керівники Химчик Н. П., Теребейчик О. В.,

Переможця обласного конкурсу «Сонце України в наших руках». (керівник Шворак Т. В.)

Переможця обласного конкурсу «Золоті зернинки Волинського краю». (Керівник Мендель В. А.)

За всі успіхи ми завдячуємо творчим педагогам, вихованцям, батькам, дирекціям шкіл, а також небайдужим до нашого колективу людям.

Сьогодні ми  тісно співпрацюємо з усіма школами району, з нашими колегами позашкільниками. Тісна співпраця у нас склалася з центром соціальних служб з питань сім’ї, дітей і молоді, територіальним центром соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких. Наші вихованці відвідують хворих у реабілітаційному центрі, проводять для них концерти, вітають зі святами.

Завжди в усіх творчих задумках та ініціативах БДЮТ має підтримку зі сторони начальника відділу освіти, головних спеціалістів, завідуючої районним методичним кабінетом, голови райкому профспілки освітян, голови райдержадміністрації, – за що їм щиро дякуємо.

Ось такий світ наших справ, ось такі ми є!


 

                                                                                Людмила  Соловей ,   директор БШ