Ви є тут

Вифлеємський вогонь на Волині

15 Грудень 2016 - 10:25

14 грудня року Божого польські харцери передали Вифлеємський вогонь миру волинським та рівненським пластунам.

  Офіційна передача Вифлеємського вогню відбулася на пункті перетину кордону “Устилуг-Зосин” на мосту, що поєднує береги річки Буг.

   Пластуни станиці Колки, станиці Луцьк та станиці Рівне отримали іскри вогню від польських харцерів із міста Грубешова. Також у заході взяли участь представники духовенства, місцевої влади та школярі із Володимира-Волинського. Єднання християн відбулося спільною молитвою, та вітальними виступами.

Скаути України та Польщі вітали один одного колядками та обмінювались різдвяними подарунками, пластуни заспівали пісню Вифлеємського вогню миру.

Після завершення урочистостей пластуни повезли вогонь до Луцька, Колок та Рівного. У Луцьку вогонь традиційно передадуть прихожанам римо-католицького кафедрального  костелу Святих Петра і Павла(18 грудня о 10.00), Свято-Троїцького собору(19 грудня о 17.00)  та громаді міста Луцька(5 січня).

 Довідка:

Цю прекрасну передріздвяну традицію – розповсюджувати Вифлеємський вогонь миру – започаткувала у 1986 році австрійська телерадіокомпанія ORF з міста Лінц. Із самого початку акція планувалася з метою підтримки неповносправних дітей та усіх, хто потребує допомоги та уваги в передріздвяний час. І одразу ж цю благородну справу взяли в свої руки скаути.

 Щороку представники ORF та австрійські скаути беруть Вогонь на місці народження Ісуса Христа у Вифлеємі, а далі транспортують його літаком до Австрії. Після урочистостей у Віденському Кафедральному соборі естафета передається до сусідніх країн. Саме із рук в руки, від одного скаутського осередку до іншого, Вифлеємський Вогонь долає безліч кордонів і потрапляє до всіх, хто чекає на світло тепла, миру, злагоди і сподівання, яке мандрує із заходу на схід, долаючи кордони і єднаючи християн у переддень Різдва Христового.

 По Україні Вифлеємський Вогонь поширюють члени Пласту - Національної скаутської організації України. Цього року пластуни п'ятнадцятий рік поспіль переберуть Вифлеємський Вогонь Миру від польських скаутів і передадуть його українській громаді, церквам, занесуть до дитячих притулків, лікарень, щоб ті, хто перебувають далеко від своїх родин, могли відчути тепло Вифлеємської зірки.

 У скаутському поясненні – палаючий вогник символізує очікування в період посту, повну жертовність. Світло є символом тепла, миру та злагоди, а також душевного спокою, любові до людей і до світу. Рівночасно цей промінчик - це солідарність зі всіма, хто є далеко, солідарність з убогими, поєднання з Христом, котрий народився в убогості. Ще у XII столітті один учасник христових походів привіз це світло з Вифлеєму, як дар для своєї родини і близьких, як символ найбільшого Добра.

Ідея Вогню і його проста символіка сприйнялися українською громадою і впродовж останніх років для багатьох з нас Вогонь став доповненням під час святкування Різдва Христового. Тому Вогнем з Вифлеєму люди запалюють свічки на Святу Вечерю. Традиційно Вогонь зберігається в церкві до Йордану –  до 19 січня. Потім його можна погасити. Люди можуть брати Вогонь на кожну Святу Вечерю.