Ви є тут

Урочисте покладання

14 Квітень 2016 - 12:50

Сьогодні в Камені-Каширському відбулося урочисте покладання квітів до Обеліска Слави та Братської могили , присвячене 72 річниці визволення району від німецько-фашистських загарбників. Покладені квіти -символ памяті поколінь про трагічні сторінки воєнних лихоліть та   приурочене  Міжнародному  дню  визволення в'язнів фашистських концтаборів, що  відзначається в  квітні.

11 квітня 1945 в'язні Бухенвальду підняли інтернаціональне повстання проти гітлерівців, і вийшли на волю. Здається, так давно це було. Але тільки не для тих, хто пройшов крізь жахіття фашистських катівень. Біографії цих людей - це справжні уроки мужності для молодого покоління.

Всього на території Німеччини та окупованих нею країн діяло більше 14 тисяч концтаборів. За визнанням самих есесівців, в'язень, тривалість життя якого в таборі складала менше року, приносив нацистам майже півтори тисячі рейхсмарок чистого прибутку.

За роки другої світової війни через табори смерті пройшли 18 мільйонів чоловік, з них 5 мільйонів - громадяни Радянського Союзу. В заході брали участь ветерани, молодь Каменя Каширського.