Ви є тут

Управління соцзахисту інформує

24 Січня 2017 - 12:43

      Шановні відвідувачі порталу

   Основним завданням управління є забезпечення реалізації державної соціальної політики на  території району  у сфері соціального захисту населення.

          Одним із напрямків роботи управління є надання державних соціальних допомог та житлових субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

            Станом на 01 січня 2017 року до управління звернулося 9504 сім׳ї за призначенням різних видів соціальної допомоги, зокрема:

 • допомога у зв’язку з вагітністю та пологами;
 • допомога при народженні дитини;
 • допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
 •    допомога на дітей, які перебувають під опікою чи піклуванням;
 • допомога на дітей одиноким матерям;
 •    допомога при усиновленні дитини;
 •    тимчасова державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме;
 • державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям;
 • державна соціальна допомога інвалідам з дитинства та дітям інвалідам;
 • щомісячна грошова допомога особі, яка проживає разом з інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд

          Дані допомоги фінансуються з Державного бюджету України  у
вигляді субвенцій до місцевих бюджетів. За 2016 рік виплачено 193,8млн.грн.

Управлінням призначається державна соціальна допомога дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, грошове забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом "гроші ходять за дитиною". У 2016 році на обліку перебувало 10 прийомних сімей, де виховується 17 дітей та яким виплачена допомога у розмірі  759,3 тис. грн.

Також виплачується компенсація 12 фізичним особам, які надають соціальні послуги на суму 17,4 тис. грн.

     Окремим видом виплат, котрі фінансуються за рахунок коштів Пенсійного фонду України в управлінні є державна соціальна допомога особам, які не мають права на пенсію та інвалідам та компенсація непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за інвалідом I  групи,  а також за особою, яка досягла 80-річного віку. Даним особам нараховано та виплачено 2,6 млн. грн.
Управлінням здійснюється постановка на облік, видача довідок, нарахування адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам. На обліку перебуває 73 особи, з них – 21 дитина. Виплачено адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на житлово – комунальні послуги на суму 390,6 тис. грн.
За 2016 рік прийнято 26 заяв від осіб, яким присвоєно почесне звання України "Мати-героїня" та виплачено одноразову винагороду в розмірі 358,3 тис. грн.

        Станом на 01 січня 2017 року 9501 домогосподарство отримує субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово - комунальних послуг, яким надана субсидія в розмірі 57,5 млн. грн. Заборгованість складає – 31,0 млн. грн. На придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива звернулося 5142 домогосподарства. Нарахована сума субсидії складає 11,4 млн. грн. Заборгованість – 179,3 тис. грн..

       На  обліку  в    Єдиному державному автоматизованому реєстрі пільговиків    станом  на  01.01.2017року  перебуває   48775 пільговиків з них:

 • 1736 -  ветеранів  війни;
 • 7210-  ветеранів  праці;
 • 4394 - дітей війни;
 • 48621- громадян, які  постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС;
 • 47- ветеранів  військової  служби;;
 • 508 - пенсіонерів педагогів, медиків, культури;
 • 9418 - пенсіонерів  за  віком;
 • 2542- багатодітних сімей;
 • 5545 - дітей з  багатодітних  сімей.

Протягом  2016року     нараховано пільг  на на загальну суму 18,7млн.грн.

         На сьогоднішній день проблемним питанням залишається погашення простроченої заборгованості за 2015 рік на відшкодування інших видів пільг (пільги з послуг зв’язку, на проїзд, відшкодування пільгового проїзду) на загальну суму 693,0 тис.грн.

За 2016 рік сектором державних соціальних інспекторів  було проведено 4630 перевірки достовірності інформації про доходи та майновий стан одержувачів  допомог та житлових субсидій. 

В ході проведених перевірок виявлено 92 порушення , з них:

-9 випадків неповної або недостовірної інформації про доходи та майновий стан

-5 випадків нездійснення догляду за пристарілими особами та інвалідами І групи.

-78 фактів здійснення покупки, що перевищує 50тис.гривень, які здійсненні  протягом  12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії.

По результатах цих перевірок  було припинено виплату субсидії та допомог, зроблено перерахунки і нараховано до відшкодування надміру виплачених коштів  на загальну суму 927,42 тис.грн., з них 885,56 тис.грн.-повернуто та 41,83тис.грн. в стадії повернення.

Станом на 01 січня 2017 року в районі проживає 4867 особи з обмеженими фізичними можливостями, з них   627 інваліди з дитинства, 394 діти-інваліди.

Щорічно до 5 травня проводиться виплата разової грошової допомоги ветеранам війни за програмою «Щорічна разова грошова допомога ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань». У 2016 році було виплачено даної допомоги 1620 особам на суму 1 051, 8 тис.грн..

Забезпечено санаторно – курортним лікуванням 24 особи, в тому числі 13 учасників АТО.

Психологічну реабілітацію пройшли 11 учасників бойових дій з числа військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції.

Відповідно до укладеного договору з Камінь-Каширською автошколою ТСОУ про надання освітніх послуг з професійної адаптації 26 учасників антитерористичної операції пройшли професійну реабілітацію на загальну суму 115 тис.грн.

За рахунок бюджетних коштів за програмою “Забезпечення житлом осіб, які брали безпосередню участь у антитерористичній операції та/або у забезпеченні її проведення і втратили функціональні можливості нижніх кінцівок” придбано житло у м. Луцьку Устимюку Анатолію Ярославовичу, інваліду війни ІІ групи з числа військовослужбовців, які брали безпосередню участь у антитероритичній операції.

Інваліду війни ІІ групи з з числа військовослужбовців, які брали безпосередню участь у антитероритичній операції Зінчуку Сергію Івановичу для придбання житла виплачена грошова компенсація в загальній сумі 854,8 тис.грн.

Перебуває на черзі на забезпечення спецавтотранспортом  274 інваліди.

Щороку двічі на рік проводиться виплата компенсації на бензин, ремонт і технічне обслуговування та на транспортне обслуговування. У 2016 році зазначену компенсацію отримали 320 інвалідів на загальну суму 98 тис.грн.

Видано направлень за забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації 245 особам.

Забезпечено 135 осіб з обмеженими фізичними можливостями технічними засобами реабілітації, в тому числі 36 інвалідними візками.

10 дітей-інвалідів направлено у Волинський обласний центр соціальної реабілітації.


 

На протязі 2016 року управлінням по Чорнобильській програмі забезпечено оздоровлення громадян в санаторно-курортних закладах України (санаторії «Орізонт», ім.Горького, «Пролісок»). Видано путівок на оздоровлення громадян першої категорії в кількості 339 та 22 путівки матері-дитини для забезпечення дітей-інвалідів, інвалідність яких пов’язана з наслідками аварії на ЧАЕС.

      Взято на облік для оздоровлення в 2017 році 569 громадян І-ї категорії та  31 дитина-інвалід.

      На протязі 2016 року взято на облік та видано відповідних посвідчень особам, які потерпіли внаслідок Чорнобильської катастрофи, в кількості 870.

      За запитами та зверненнями громадян надано 1903 інформаційних довідок .

      Протягом 2016 року здійснено виплату грошової компенсації громадянам за втрачене нерухоме майно у разі відселення або самостійного переселення з радіоактивно забрудненої території в сумі 52,6 тис.грн.

       Видано 2 направлення на переселення громадян із забрудненої території.

        З вересня 2016 року забезпечено надання послуг з гарячого харчування учнів у всіх навчальних закладах Камінь-Каширського району. Управління соціального захисту відповідно до підписаного договору на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ТРАНС ЛОГІСТИК ЦЕНТР» за надані послуги з гарячого харчування учнів за вересень-грудень перераховано кошти в сумі 25972,8 тис.грн.

       З лютого по травень 2016 року через ряд поважних причин (порядок використання бюджетних коштів було затверджено в лютому 2016 року, процедура закупівлі послуг, у відповідності до законодавства, проводиться на протязі довго-тривалого терміну) в навчальних закладах району не здійснювалось гаряче харчування учнів. Управлінням забезпечено виплату щомісячної  грошової компенсації на 9612 осіб в сумі 5763,0 тис.грн.

       На обліку Управління для забезпечення пільгами та компенсаціями, відповідно до законодавства України про соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, знаходяться:

1360 – осіб віднесених до 1-ї категорії (інваліди, інвалідність яких пов’язана із наслідками аварії на ЧАЕС);

81 – учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС;

100 – діти-інваліди, інвалідність яких пов’язана із наслідками аварії на ЧАЕС.

       Для даних категорій осіб  протягом  2016 року забезпечено виплату щорічної допомоги на оздоровлення в сумі 189,4 тис.грн., щомісячної грошової допомоги у зв’язку з обмеженням споживання продуктів харчування в сумі 6294,3 тис.грн.

  В частині захисту прав законних інтересів найманих працівників управлінням проводиться моніторинг заробітної плати, створення нових робочих місць, надаються консультації. За 2016 рік зареєстровано 21 колективний договір та одну Угоду.

   Станом на 01.01.2017 року альтернативну (невійськову) службу в районі проходять  49 громадян.

Камінь – Каширським відділом поліції до управління направлено 21 особу на проведення корекційної програми  , із них:

 • 17 осіб пройшли корекційні програми;
 • 5 повідомлень надіслано у службу у справах дітей та районий центр соціальних служб приводу присутності неповнолітніх дітей при насильстві. В цих сімях були здійснені заходи з приводу захисту прав дитини від насильства в сімї.

       Підсумовуючи вищенаведене та відповідно до складених фінансових звітів, управлінням за 2016 рік освоєно 315,3млн.грн.


 

                                                  Максим Демидюк, начальник управління  соцзахисту населення  Какмінь-Каширської райдержадміністрації