Ви є тут

Для всезагальної вигоди

11 Жовтень 2016 - 13:21

Не вперше  редакція радіомовлення  інформує своїх слухачів та відвідувачів порталу про реалізацію на теренах району  таких  цікавих проектів.  Адже «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» – це всеукраїнський проект, який реалізовується на території України на кошти Європейського Союзу та Програми розвитку ООН з метою створити сприятливе середовище для сталого соціально-економічного розвитку на місцевому рівні шляхом самоорганізації та соціальної активізації громад, розробки та впровадження невеликих за обсягом громадських ініціатив .

Цього разу по приїзду в район Ірини Бойко- координатора Волинського обласного ресурсного центру громад  обговорювалися втілення проектів у селі  Черче  та у Бузаках.  Разом з нею заступник голови районної ради Сергій Дмитрук та керівник апарату районної ради Валерій Хитрик відвідали  ці села ,  де вкотре проаналізували втілення цих проектів в життя .  Ми розповідали,  що в Черче  головним  організатором втілення проекту є громадська організація «Полісся». До активу громадської організації «Полісся» входять обрані громадою люди:  Савчук Валерій – голова, Корінчук Анатолій - секретар, Шептур Віра – скарбник,  Максимець Олександр,  Хлистік Володимир,  Токарчук Андрій,  Хомич Володимир. В селі Бузаки також створена така громадська організація і  її активісти     Хмелик Володимир – голова,  Чоп Володимир – секретар,  Триндюк Наталія – скарбник,  Ліпич Іван,  Деркач Марія,  Хмелик Іван,  Мальчук Валентина,  Каштелян Лідія. Ці люди докладають всіх зусиль , щоб проект  приніс  якомога більшу вигоду жителям наших  поліських сіл.

Віктор Сус- голова районної ради неодноразово на сесіях,  на  нарадах голів сільрад  наголошував на таких обопільних проектах , коли залучаються кошти  співфінансувань і  пояснював , що для людей  вони несуть неабияку вигоду. Віктор Іванович  завжди пояснює,  що якісні та кількісні характеристики  цих інвестицій визначать виробничий потенціал регіону, сприятимуть вирішенню багатьох соціальних проблем на селі.

Як нам стало відомо, 2 листопада 2016 року має відбутися тендер по втіленню енергозберігаючого проекту  в селі Черче, а в Бузаках  днями вже відбувся запуск енергозберігаючого котла  та  водяного опалення  в освітньому  закладі .

Щоразу   коли  жителі   наших сіл  слухають   виступ координатора обласного ресурсного центру  Ірину Бойко  ,  що в даний час працюють над впровадженням своїх мікропроектних пропозицій, завжди виникають   нові питання. Це і не дивно.  Люди мають розуміти завдання цих процесів і брати безпосередню участь .

Від себе додам, що  на  Камінь-Каширщині  райдержадміністрація,  районна рада,   громадські організації детально обговорюють  з громадою  проблемні питання по впровадженню  проектів, обопільно докладаючи зусиль  для  виконання  партнерських зобов’язань   у частині співфінансування.

Отже, після проведеної зустрічі стало зрозуміло, що головним завданням Проекту для громад є не тільки отримання коштів, а й практичне відпрацювання набутих від участі у ньому практичних навичок.  Кошти є лише інструментом відпрацювання власних ініціатив.

Ми щиро бажаємо жителям  сіл Черче та Бузак  успіхів.  Адже їхня робота над проектами вже приносить результат.

Світлана Мальчук