Ви є тут

Для платників податків

22 Листопад 2016 - 14:02

Платники податків Волині можуть користуватися Електронним кабінетом платника безкоштовно, цілодобово та в режимі реального часу

   Державна фіскальна служба постійно працює над вдосконаленням процесу адміністрування податків. Одним із кроків у цьому напрямку є модернізація Електронного кабінету платника.

Як інформує єдиний веб-портал ДФС України, наразі послугами цього електронного сервісу скористалися понад 4 мільйони осіб.

  «Кожен платник податків має можливість безкоштовно працювати в Електронному кабінеті платника дистанційно, тобто не відвідуючи податкову інспекцію. Це не лише економія часових витрат на виконання податкових зобов’язань, а й мінімізація корупційних ризиків», - наголошує начальник Головного управління ДФС у Волинській області Світлана Савчук.

   До речі, окрім вже звичного для платників податків переліку даних, які можна ввести чи отримати за посередництвом Електронного кабінету платника, громадяни та представники бізнесу отримали можливість листування з органами ДФС. Зокрема, функція електронного листування передбачає, що платник обирає податкову інспекцію чи митницю, зазначає вид листа, завантажує його та надсилає.

   Електронний кабінет платника має  відкриту та приватну частини. У відкритій частині робота здійснюється без ідентифікації користувача.

    Тобто, у відкритій частині сервісу кожен може дізнатися про останні новини ДФС, про вдосконалення та нововведення в Електронному кабінеті платника. Окрім того, саме через відкриту частину ДФС нагадує платникам про граничні терміни сплати та подання податкової звітності, інформує про  контакти та адреси центрів обслуговування платників, пропонує для ознайомлення з бланками податкової звітності. Інформація з понад десяти реєстрів в режимі реального часу теж розміщена у відкритій частині.

    Окрім такої загальнодоступної частини, Електронний кабінет платника передбачає приватну частину кожного платника, який зареєструвався в цьому сервісі.

   «Вхід у приватну частину – лише за наявності електронного цифрового підпису, який можна отримати в будь-якому акредитованому центрі сертифікації ключів. У своєму приватному кабінеті платник може переглянути особисту інформацією – перш за все, це реєстраційні та ідентифікаційні дані, дані податкового обліку та реєстрів, дані щодо розрахунків з бюджетом за останні два роки. При цьому платники мають можливість переглянути всю подану звітність незалежно від способу подання», - розповіла начальник ГУ ДФС у Волинській області Світлана Савчук.

   Важливо, що Електронний кабінет платника дає можливість фізичним особам, суб’єктам підприємництва спрощеної системи оподаткування, платника ПДВ та іншим створити та надіслати звітність в електронному вигляді, заяву для реєстрації платником окремого податку, надіслати запит та отримати витяг з реєстру або витяг з відповідної системи, до якої створюється запит.

Для фізичних осіб (громадян) в Електронному кабінеті передбачена можливість створення запиту щодо отримання відомостей про суми отриманих доходів та утриманих податків, що досить важливо в період призначення житлових субсидій та подання електронних декларацій.

         Нині у тестовому режимі  працюють  «Довідка про відсутність заборгованості». Сервіс «Довідка про відсутність заборгованості» в «Електронному кабінеті платника» надає можливість:  платникам – подавати заяви та отримувати довідки; органам ДФС – підтверджувати відсутність заборгованостей довідкою; третім особам – переглядати видані платникам довідки.

Нагадаємо, що модернізований електронний сервіс «Електронний кабінет платника» розпочав роботу з лютого 2016 року.

З презентаційними матеріалами щодо роботи оновленого Електронного кабінету платника можна ознайомитися на єдиному веб-порталі ДФС України за посиланням  http://sfs.gov.ua/data/files/185026.pdf.

Відділ організації роботи ГУ ДФС у Волинській області