Ви є тут

Чи розповсюдиться хвороба?

30 Серпень 2016 - 9:09


 


 


 

Ситуація ,  що складається  в нашій області , стосовно зареєстрованих випадків  захворювання  свиней на африканську чуму   та термінового вжиття необхідних заходів  аби протидіяти  цьому --  актуальна тема  оперативних нарад, що проходять цими днями в обласній та районних  адміністраціях  Любешова, Ратне. За повідомленнями ЗМІ  протягом пятниці, суботи, неділі і вчорашнього дня тут  тривають заходи із застереження, інформування населення , локалізації випадків захворювання на африканську чуму.  Ця ситуація  неабияк стривожила і жителів  нашого Камінь-Каширського  району.

Щоби обговорити ситуацію, що склалася,  вчора в апаратній залі  відбулося засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації.

Вів нараду  голова районної державної адміністрації Валерій Дунайчук.   Виступаючий на засіданні комісії   в. о. начальника Держпродспоживслужби в районі Віталій Макарчук, відмітив , що  африканська чума свиней –  єдина хвороба, що знаходиться на першому місці за рівнем небезпечності. Від цього захворювання досі немає вакцини  і вилікувати тварин неможливо.

– У разі підтвердження наявності збудника африканської чуми свиней проводяться заходи відповідно до діючої в Україні Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней, затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 05.03.2014 р. № 81, якою визначаються межі епізоотичного осередку, зони захисту та нагляду, – підкреслив Віталій Юхимович. – Зокрема, наразі до зони нагляду входять населені пункти Видричівської, Хотешівської, Черченської, Мельнико-Мостищенської, Бузаківської, Осівцівської, Грудківської, Воєгощанської, Ворокомлівської, Видертської, Броницької, Пнівненської, Тоболівської, Новочервищанської, Олениненської, Боровненської, Гуто-Боровенської сільських рад.  Отож, в нашому  районі передбачено облік усього поголів’я свиней у господарствах усіх форм власності та диких свиней з наступним посиленням спостереження за ними. Також забороняється торгівля на ринках свининою та іншими продуктами свинарства, постачання населенню продуктів тваринництва без наявності супровідних ветеринарних документів. Як стверджують фахівці   на сьогоднішній день  ситуація контрольована.

 Наразі на випадок виникнення захворювання на африканську чуму свиней на Камінь-Каширщині в установах ветмедицини створений необхідний запас засобів для відбору та пересилки патологічного матеріалу, спецодягу та засобів захисту. Наявні два автомобілі, дезінфекційна установка, мінімальний запас деззасобів.

В сусідніх районах теж впроваджують профілактичні заходи. Адже це може вплинути і на економіку Волині.