Ви є тут

Аби протидіяти африканській чумі

12 Вересень 2016 - 15:07

В Україні частішають випадки зараження свиней африканською чумою. У державній ветеринарній та фітосанітарній службі б'ють на сполох: якщо раніше більше випадків зараження було у дикій природі, зараз все частіше заражаються свійські тварини. А це загрожує знищенням поголів'я як у великих господарствах, так і у приватних дворах.

Про дії влади стосовно перебігу  захворювання  і поширення хвороби в нашому районі ми повідомляли.  Засідання відповідноїнадзвичайної  протиепізоотичної комісії  також  відбувалися неодноразово.

Про стан справ сьогодні говорилося на черговій нараді сьогодні.

В. . о. начальника Держпродспоживслужби в районі Віталій Макарчук коротко розповів  про   стан справ.

За його словами, в зоні нагляду проводиться роз’яснювальна робота. Обстежили 29 населених пунктів, 7474 двори. Хворих, підозрілих у захворюванні, трупів тварин не виявили. Окрім того, здійснено облік свинопоголів’я, зокрема обліковано 14115 голів свиней. У 8-ми мисливських угіддях – 231 голову дикого кабана. Діє заборона на реалізацію свиней, свинини та продукції з неї на ринках міста і стихійних ринках у селах району.

– 8 вересня проведено зустріч з підприємцями, які займаються реалізацією м’яса. У рамках зустрічі роз’яснено обмеження щодо переміщення тварин та реалізації тваринницької продукції, а також відповідальності за порушення цих обмежень, – повідомив Віталій Юхимович. – Ветеринарні працівники здійснюють цілодобове чергування на двох постах на межі загрозливої зони та зони нагляду території Любешівського району.

За повідомленнями ЗМІ така   проблема,   коли  поголів'я диких тварин переносить вірус зафіксовано нині у п'яти областях України.

 На ці заходи, а також на дезінфекційні та діагностичні засоби, направлено  в державі  45 мільйонів бюджетних гривень.