Ви є тут

40 річчя УТОСу. ВІТАЄМО

16 Червень 2016 - 9:39

Шановні відвідувачі порталу.

Як відомо в українському календарі є чимало різних свят , різноманітних дат.  Сьогодні ми хочемо  згадати про дату т.з.-   Міжнародний день Білої тростини – день незрячих людей, який припадає на 15 жовтня.  За підрахунками   кількість сліпих у світі зростає на 1-2 мільйони осіб. Вражаюча цифра.  І якщо не вжити   заходів, то до 2020 року у світі житиме 100 мільйонів сліпих, адже кожні 5 секунд втрачає зір одна доросла людина, кожну хвилину – одна дитина.

 70-80 відсотків інформації про оточуючий світ ми отримуємо через зір.  Незрячі позбавлені такої можливості.  Сліпота вважається найтяжчою формою інвалідності, тож незрячим людям дуже важко інтегруватися в сучасне суспільство, самореалізуватися в ньому.  Незрячий виживає лише тоді, коли опиняється серед зрячих людей.  І  для обєднання  в спілку , щоби долати труднощі разом і створене товариство сліпих.  Ці    люди з особливими потребами,  можливо,  слабкі фізично,  та надзвичайно  сильні духом.  Вони не просять жалюгідних подачок,  їм потрібні нормальні умови для життя,  достойне  ставлення з боку суспільства. І скільки б влада не розповідала про покращення їхнього життя, однак на практиці в Україні вирішення проблем незрячих знаходиться в зародковому стані.

Сьогодні  камінь –каширське  товариство сліпих святкує своє 40 річчя.   Ця організація  також вносить посильний вклад у вирішення соціальних проблем людей цієї категорії.

Отож, почесними грамотами  та відзнаками нагороджується сьогодні  голова правління  товариства УТОС Софія Шепшелей,  ветерани організації -  Ганна Чабан, Марія Кошелюк,  Володимир Маковецький,  Марія Іщик. Добра вам! Вітаємо