Ви є тут

18 вересня Каменю-Каширському виповниться 820 років

12 Вересень 2016 - 14:21

Визначні постаті нашого древнього міста

Феодосій Кристецький

За плином часу постать Феодосія Кристецького -духовного пастиря камінь-каширців, його  подвижницька праця  , не забувається. З його іменем повязаний довгий термін життя релігійної громади  Каменя-Каширського , він чесно служив церкві і людям  у непрості роки-роки радянської атеїстичної пропаганди.

В далекому 1965 році Феодосій Іванович був призначений настоятелем церкви в нашому місті, благочинним Камінь-Каширського і Любешівськогог районів. До приїзду сюди працював у Берестечку, після того , як  закінчив  Ленінградської духовної семінарії.

Він мав неабиякий авторитет не тільки у прихожан , але вцілому в нашому  районі. Разом з однодумцями  доклав великих зусиль  для збереження та відновлення Сятоіллінського храму , яка в 60-70 роках  була на грані знищення, напівзруйнованою стояла в центрі міста. І саме тут до закінчення своїх земних років  Феодосій Кристецький  служив настоятелем.

За служіння церкві та  людям його подвижницьку працю  було високо   оцінено.  За збереження православя отець Феодосій удостоєний багатьох церковних нагород,зокрема  права носіння двох хрестів  з прикрасами та Ордена Преподобного Нестора Літописця.

Ще у 2008 році на черговій сесії Камінь-Каширської  міської ради було прийнято рішення про спорудження   памятного знака на честь духовного пастиря -о. Феодосія.

Нині цей памятний знак  встановлено в нашому місті .

 Отож, по праву постать Феодосія Кристецького визначна для всіх нас попри всі сьогоднішні протиріччя .